fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

2021 Audi SQ2

Oto Ekspertiz

2021 Audi SQ2

2021 Audi SQ2 küçük, hızlı, yeteri kadar yüksek

SQ2 İlk olarak 2018 yılında tanıtılmıştı. 2021 yılına geldiğimizde ise bir makyaj işleminden geçeceği netleşti. Tamamen yeni bir surata sahip araçta, tabii ki far grubu ve ızgara ilk elden geçirilmiş noktalar arasında. Bu düzenlemeler biraz da aracı Audi yelpazesindeki diğer S serisi araçlara yaklaştırmak için hayata geçirilmiş gibi görünmekte. Araçta yeni stop lambaları ve daha agresif; oturaklı görüntüye sahip arka tamponlar da bizi karşılayacak.

2.0 Turbo beslemeli dört silindir motor 295 beygir güç üretebiliyorken 400 nm kadar da tork mevcut. Bu değerler rakipleri olan BMW X2 M35İ ve Mercedes AMG GLA35 e çok yakın. Tüm bu güç 7 ileri tam otomatik çift kavramaları şanzıman ile dört tekere de iletiliyor.

CUV platformundaki en hızlılardan olan 2021 Audi SQ2 firmanın kararı üzerine Kuzey Amerika’da satışa sunulmayacak. 18 inç jantları standart olarak gelen araçta opsiyono larak 19 inç jantlar kullanılabiliyor. Bunlarla beraber ise 13.4 inch ön disk frenler bu güçlü ama küçük aracın durmasını sağlıyor. Aracın içi nappa deri, elmas dikişler ve vücudu kavrayan spor koltuklar ile bezeli. Audi’nin kendi ürettiği sanal kokpit ve Bang & Olufsen ses sistemi de opsiyonlar arasında seçilebiliyor. Crossover araçların yükselişinin sürdüğünün bir başka emaresi olan Audi SQ2 ön değerlendirmelerde eleştirmenlerden çok da iyi not alamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir