fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

2021 Lincoln Navigator

Oto Ekspertiz

2021 Lincoln Navigator

2021 Lincoln Navigator Yürüyen Otel

Lincoln Ford grubunun lüks markası olarak çizgisini korumaya devam ediyor. Amerikan lüks araç denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Lincoln 2021 Navigator ile de yine bekleneni sunuyor. Araçta bulunan ladder frame f150’den alınsa da ileri teknoloji tam bağımsız süspansiyonları ve konfor odaklı tasarımıyla adeta yürüyen bir otel. Araçta seyahat etmek tam bir lüks tecrübeye dönüşüyor.

Araç, sahip olduğu şasi ve motor gücü ile sağlamlığından ödün vermezken her türlü lüks ile buluşuyor. 2021 Lincoln Navigator adının hakkını her anlamda veriyor. Klasik lüks konseptiyle üretilen araçta oyuncaklar yok, safi lüks ve konfor var. Olgun bir tasarıma sahip araç asla genç veya çılgın olmaya çalışmıyor. Eski araçların sahip olduğu elegan hissiyatı modernite ile buluştururken dış aksamıyla ise yolcularının emniyet, konfor, ihtiyaçlarını karşılıyor. Araç bir pikap kamyonet gibi her türlü işe koşulabilirken sürüşünden ödün vermeyebiliyor. SUV araçlarda sürüş dinamiği oldukça önemli.

2021 ile araca endüstriyel çeki demiri ve limited slip diferansiyel standart geliyor. Black Label adı verilen donanım pakedi ilk seçilmesi gereken paketlerden. Araç geleneksel olarak çeşitli temalar takip ediyor. Bu temalara göre aracın iç tasarım renkleri ve dizaynı değişebiliyor. Lincoln 2021 Navigator; Chalet, Destination ve Yacht Club temalarıyla gelen araçta en çok tercih edilecek ve en çok kitleye hitap eden Chalet tasarımı oluyor. Siyah ve kahverenginin buluşması olarak sizi adeta lüks bir malikaneye taşıyan araç sonsuz ayarlanabilir koltuklara sahip.

30 Farklı açıdan ayarlanabilen koltuklar rahat edeceğinizi garantiliyor. Kaptan koltuğu olarak da nitelendirilen araçta aynı zamanda istemediğiniz kadar geniş alan mevcut. Sıkışmak bu araçta yaşayacağınız en son şey olabilir. Ev stili fiş girişleri, araç-içi wifi ve inanılmaz geniş orta konsoluyla aracın arkasında bir ofis dahi kurabilirsiniz.

Lincoln 2021 Navigator 3.5 Litre v6 motoruyla 450 beygir üretebilen araç tabii ki de 4 çeker ve 10 ileri tam otomatik vitese sahip. Yakıt tüketimi şaşırtıcı olarak uzun yolda 100km/10l iken şehir trafiğinde 15 litreye kadar varabiliyor ancak böylesine devasa bir araç için bunlar çok iyi değerler olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir