fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

2021 Nissan Titan

Oto Ekspertiz

2021 Nissan Titan

2021 Nissan Titan İncelemesi

2021 Nissan Titan gerçekten iyi inşa edilmiş bir tam boyutlu devasa pikap olarak karşımıza çıkıyor. 400 Beygirlik v8 motoruyla sınıfının çoğu anlamda lideri olamasa da 15.000 ton civarı çekiş kuvvetiyle ve 3 ton civarı taşıma kapasitesiyle büyüleyebiliyor.

2021 Nissan Titan’ın barındırdığı teknolojiler için bir liste yapabilmek mümkün değil. Teknoloji ve destekleyici gereçler bakımından eksiği olmayan araçta malzeme kalitesi yine de bu teknolojiyle aynı seviyede değil. Çift kabin versiyonu dahi tercih etseniz rakipleri kadar geniş olamayan araç yine de yeterli konforu sunabiliyor.

2021 Nissan Titan Boyutları

  • Uzunluk: 5800mm
  • Yükseklik:    1828.8 mm
  • Ağırlık: 3 Ton

Titan Performansı

2021 Titan’da maalesef tek bir motor seçeneği var. 5.6 Litrelik v8 motor 400 beygir ve 800 e yakın tork üretebiliyor. Her ne kadar en güçlü pikap motoru olmasa da, beygir olarak en yüksek pikaplardan biri. Özellikle rakipleri göz önüne alındığında bu konuda 2021 Nissan Titan gerçekten güçlü.

Titan 2019 modeline göre 10 beygir daha güçlü. Büyük v8 motoru 9 ileri vitese sahip. Bu birleşim güçlü ve güvenilir ivmelenme anlamına geliyor. Motor hiçbir zaman güçsüz kalmıyor, egzoz sesi keyif verirken kabine de gücünü hissettirecek ve rahatsız etmeyecek bir tını sunabiliyor.

2021 Modeliyle beraber tanıtılmış olan 9 ileri vites zamanında vites atabilmesi ve rafine hissi ile ilgi topluyor.

Yakıt Tüketimi

Titan yakıt tüketimi sınıfına göre ortalama yer alıyor. Standart baz modelde arkadan çekişli olan araç 100km’de yaklaşık 14 litre yakıt tüketiyor. 3 Tonluk bir araç için çok iyi olan bu değer uzun yolda daha da düşebiliyor. 4 çeker olarak tercih edildiğinde yakıt tüketimi de darbe yiyor.

Titan Sürüş Karakteri

Titan tıpkı bu kadar ağır ve geniş bir araçtan bekleneceği şekilde bir karakteristiğe sahip. Ağır ve sert direksiyonu konforlu ve emniyetli hissettirdiği kadar dar manevralar da kimilerince ağır olarak da nitelendirilebiliyor. Yolu hissedebilecek kadar etkin ancak rahatsız etmeyecek kadar dengeli olan direksiyon böyle bir iş aracı için çok uygun olabilir.

Süspansiyon yumuşak olarak konumlandırılmışken, herkese hitap etmeyebilir. Nissan bu araçta her şeyin tam orta noktasını hedeflediğini gösteriyor.

Titan Kabini

Nissan Titan 6 kişiye kadar seyahat imkanı sağlayabiliyor. Düşük donanımda üç kişilik bank şeklinde olan ön koltuklar, dolu paketlerde özel kavramalı teknolojik koltuklara yerini bırakıyor. Koltuklar dört yönlü ayarlanabilirken tüm yolcuların rahat edeceği kesin. En donanımlı pakette sürücü için 8 farklı ayarı elektronik olarak sunabilen araçta konfor için her şey mevcut.

Donanım opsiyonları olarak deri koltuklar, ısıtmalı soğutmalı koltuklar ve hepsi elektrikli koltuklar da tercih edilebiliyor.

Titan Çocuk Koltukları

Titan’da LATCH teknolojisi uyumlu emniyetli çocuk koltuğu yerleştirme seçenekleri mevcut.

Titan Kabin Kalitesi

Pikapların artık lüks araçlardan geri kalmadığı ve yüksek fiyat etiketleriyle satıldığı günümüzde, Titan’ın iç kalitesi biraz can sıkabiliyor. Çok güzel materyallerle bezeli kabin yine de kimi yerlerde sert ve ucuz hissettirebiliyor. Elin değmediği bu yerlerde de yüksek kalite kullanılması tercih edilebilirdi.

Orijinal Nissan sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Nissan Titan Teknolojisi

Titan kabin teknolojisi konusunda 2021 için büyük atılımlar yapmış. Yeni dizayn edilmiş 8 inçlik dokunmatik ekran aynı zamanda opsiyonel olan 9 inç bir ekranla da değiştirilebiliyor. Eskiden bulunan 7 inç ekrana göre hem daha büyük hem daha teknolojik olan bu eğlence sistemi Titan için büyük eğlence sağlıyor.

Ekranların kalitesi modern ve canlı. Sistem çok kolay kullanılabiliyor ve öğrenme aşaması neredeyse yok. Yine de hızlı gelişen teknolojiye ayak uydurmak için sürekli güncellenmesi gerekebilir. Android Auto ve Apple CarPlay ile standart gelen sistem telefonlarla direkt entegre çalışabiliyor. Fiziksel kontroller ve kadranlar yine sürücünün erişiminde ve kolay konuşlandırılmış.

Unutmamak gerek ki Nissan Titan artık bir dizel motorla kükremiyor. Eski versiyonlarında Cummins dizel bulunurken yenilerinde bunu bulmak zor. Dizel motorların savaşıyla alakalı da bağlantıdan devam edebilirsiniz.

Özellikle merdiven şasisiyle ve dayanıklı yapısıyla dikkat çeken Nissan Titan her türlü koşula karşı koyarken yolcularını konforlu seyahat ettirebilmek ve her şeylerini taşıyabilmeleri için tasarlanmış. Kalite ve teknoloji konusunda hiçbir şeyden geri kalmayan araç yine de büyük yollara ve ucuz akaryakıt fiyatlarına ihtiyaç duyuyor. Avustralya ve Kuzey Amerika gibi pazarlarda çok tutulan aracın rakipleriyle nasıl boy ölçüşeceğini ise beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir