fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

2021 Porsche 911 GT3

Oto Ekspertiz

2021 Porsche 911 GT3

992 Jenerasyonu 2021 Porsche 911 GT3 Neredeyse Görücüye Çıktı

Porsche’nin en vurucu modellerinden olan 911 4000cc sıralı 6 silindir motoru ve 500 beygir gücüyle yollara hazır. Araçta motor hariç iç ve dış tasarımda da değişiklikler var.

Hafif kamuflajlı haliyle gazetecilere sunulan araçta hala bilinmeyen noktalar var ancak aracın çoğu görüntüsü ve donanım özellikleri netleşti.

Bir jet motorunu andıran daha aşağı yerleştirilmiş hava emiş noktası ve arkasındaki geniş kanadıyla araç sıradışı görünüyor. Kendine has bu kanatların aracın aerodinamiğini normal bir spoylere göre daha fazla artırdığı söylentisi mevcut. Aracın takometresi oldukça net ve klasik. GT moduyla beraber gelecek olan analog takometre ve manuel vites, retro ve klasik hayranlarını doyuracak.

Aracın yürür aksamı atmosferik 4000cc motor ile başlıyor. İnanılmaz bir tepkimesi ve seriliği olan motor tam bir mühendislik harikası. 500 Beygire sahip atmosferik motor tam 9000 devir çevirebiliyor. Bu motor 6 ileri manuel vitese veya 7 ileri çift kavrama PDK otomatik şanzımana bağlanıyor. Devir senkron özelliği komple kapanabilen şanzıman pist için biçilmiş kaftan.

Araçta klasik teması viteste de devam ediyor. Bildiğiniz alıştığınız şekilde bir vites topuzuna sahip araçta vites küçültme bastırarak ve artırma ise tıpkı yarış araçlarındaki gibi yukarı çekerek sağlanabiliyor. Aynı zamanda direksiyon etrafında kulakçıklar da mevcut. Tam bağımsız multilink ön süspansiyon aracın viraj performansını artırıyor. GT3 Touring versiyonu da geleceği söylenen araçta her iki şanzıman da her iki kasa tipi için mevcut olacak. Atmosferik motorlu araçlara dönüşün başladığı yıllarda Porsche iddialı geldiğinin sinyallerini veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir