fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

2021 Toyota Mirai Hidrojenli Araba

Oto Ekspertiz

2021 Toyota Mirai Hidrojen

2021 Toyota Mirai Hidrojenli Hazır, Dünya Değil

İkinci jenerasyon 2021 Toyota Mirai Hidrojen çok yakında Kuzey Amerika’da California ve Hawaii’de de yollara çıkacak. Durumun sorumlusu ise altyapı eksikliği. Hidrojenli araçlar çevreye egzoz dumanı olarak su buharı salıyorlar. Kimyasal ve elektronik bir yöntemle hidrojenden güç üreterek su buharı salan araçlar çevreyi kirletmemekle kalmıyor hatta temizliyor.

Toyota’nın karşılaştığı en büyük sorun ise altyapı eksikliği. Şu anda yine de markanın sıkı takipçileri ve bu araçlara ulaşmak isteyenler için her şey mükemmel. Toyota XLE ve Limited donanım paketleriyle ucuz, kaliteli ve geniş Mirai sedanları satarken uzun süreli servis ve mükemmel Toyota güvencesini de yanında verebiliyor. Arkadan çekişli olan 2021 Toyota Mirai Hidrojen tasarım olarak da dikkat çekiyor. Daha büyük hidrojen bataryasına sahip olan araç eskisine kıyasla %30 daha uzun menzile sahip olabilecek. Tek bir full depo Hidrojenle yaklaşık 700 kilometre yol katetmesi beklenen araçta her türlü konfor da mevcut. Dizel veya benzinli araçların en büyük rakibi olarak hidrojenli araçlar görülüyor.

Toyota aynı zamanda bu aracı satın alanlara hidrojen satış hizmetini de kendi de sunuyor ve yer yer çeşitli indirim ve kampanyalarla satışını teşvik ediyor. Hidrojen araçlar aslında elektrikli araçlardan çok daha çevre dostu. Çünkü bu araçlar hem üretim hem tüketim esnasında karbon salınımını azaltırken elektrikli araçlar üretim esnasında tonlarca su ve karbon salınımına sebep oluyor. Toyota’nın konsept otomobillerine buradan da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir