fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

2021’de Gelecek En Merakle Beklenen Elektrikli Otomobiller

Oto Ekspertiz

2021’de Gelecek En Merakle Beklenen Elektrikli Otomobiller

İçten yanmalı motorun dezavantajlarının ortadan kalkmasıyla, otomobil tasarımlarında yenilikçi dizaynlar da mümkün olmaya başladı.

 

Örneğin bataryaların tabana yerleştirilebilmesi ve aracın ön ve arkada iki farklı depolama alanına sahip olabilmesi tasarım elementlerinde de tasarımcının daha
özgür olmasını sağlıyor. Daha keskin hatlar, daha sportif tavan ve c sütunu tasarımları yolcu konforundan eksiltmeden mümkün kılınıyor.
Bu vizyonda ise üreticiler özellikle 2021 yılına hızlı girmek istiyorlar. Her üreticinin artık neredeyse bir modeli var iken hepsi çok da başarılı değil. 2021 yılı bu açıdan firmaların kendini kanıtlayacağı
bir yıl olacak.

Audi E-tron GT

Platformunda yükselecek olan araçta, Porsche Taycan modelinden de alıntılar olacak. Sedan olarak üretilecek araçta 600 beygir ve 400 kilometre menzil öngörülüyor.
BMW i4
Her ne kadar BMW iX3 modelini i4’ten önce görücüye çıkarmayı tercih etmiş olsa da, i4 tam olarak 4 serisinin elektrikli bir versiyonu olacağa benziyor.
Mercedes EQS
AMG versiyonu da çıkacağı planlanan aracın 700 kilometreden fazla menzili olacağı konuşuluyor. Sedan tasarımına sahip gibi görünse de araç Sportback şasi tipinde üretilecek ve bagaj bir hatchback araç gibi çalışacak.
Cupra El-Born
Seat’in üst segment markası Cupra VW ID3 platformu üzerinde geliştirdiği El-Born ile elektrik arenasına hızlı bir giriş yapıyor. En hesaplı, karakterli ve en heyecan veren modellerden biri olan El-Born teknoloji olarak oldukça yüklü halde sunulacak.
Fiat 500e
Her ne kadar adı 500 olsa da tamamen başka bir platformda üretilecek 500e daha önce çok sevilen formülü devam ettirecek. 400 kilometre menzili olacak araçta teknoloji ve performans aynı anda sunulurken küçük pakedinden ödün vermeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir