fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

2022 Cadillac V Serisi Blackwing Magnezyum Jantlarıyla Geliyor

Oto Ekspertiz

2022 Cadillac

2022 Cadillac Magnezyumlu

  • Cadillac yeni Blackwing spor sedanlarında magnezyum jant kullanacağını açıkladı. Daha fazlası için
  • CT4-V ve CT5-V modellerinde en üst performans ekipmanları kullanan Cadillac V serilerinde Magnezyum jant sunacak.
  • Yeni V serisi araçlar 2021’de yollara çıkacak ancak magnezyum jantlar 2022’de sunulacak.

Profesyonel yarışçıların senelerdir kullandığı, hafifliği ve dayanıklılığı ile öne çıkan Magnezyum jantlar Cadillac’ın radarına girdi. Cadillac’ın açıklamasına göre Magnezyum en yüksek ağırlık ve dayanıklılık oranını sağlayan metallerden. Şu an üretimde olan seri üretim araçlarda henüz kullanıldığı çok duyulmamış magnezyum jantlar daha önce Chevrolet tarafından C5 Corvette için pahalı bir opsiyon olarak sunulmuuştu. Şimdiyse Cadillac gerçek magnezyum jantları caddelere çıkarmak için gün sayıyor. 2022 CT4-V ve CT5-V Blackwing modellerinde bu jantları göreceğiz.

GM bünyesinde yayımlanan fotoğraftan yapılabilecek çıkarımla yeni magnezyum jantların diğerlerinden farklı görünmeyeceği söylenebilir. Jant kenarlarındaki magnezyum elementi logosu hariç ayırt edici çok da bir görsel ipucu bulunmamakta.
Cadillac hesaplamaları sonucu magnezyum jantların aracın ağırlık dengesini ve viraj hakimiyetini artırdığı sonucuna vardı. Aracın ivmelenmesini, frenleme ve kalkış karakteristiğini tamamen değiştireceği öngörülüyor. Cadillac Ford Mustang GT350R gibi karbon fiber jantlar yerine magnezyum tercih etmesini açıklarken asıl amacın aynı zamanda konforu da kaybetmemek olduğunu iletiyor. Magnezyum hem şok ve titreşimi emiyor hem de karbonfiber hafifliği sağlayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir