fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

eBussy Küçük ve 20 Beygir

Oto Ekspertiz

ebussy

Gelecek vizyonu ile yola çıkan Ebussy dört çeker ve tekerlek başına 20 beygir üretebiliyor.

Ebussy Electrics Brands

Adıyla çok fazla heyecan uyandırmasa da Ebussy elektrik piyasasına hızlı giriş yapacağa benziyor. Araçta geniş iç hacim minivan tarzı şasisine yerleştirilmiş. Kabin konforu her şeye rağmen olabildiğince üst düzeyde tutulması planlanırken tam bir kamp aracı olacağa da benziyor. Henüz konsept olsa da üretime geçilmesi kolay olacak şekilde projelendirilmiş aracın modüler bir yapıya sahip olması hedefleniyor.

Aracın platformu ne olursa olsun 4 çekiş ve 4 tekerden dönüş sabit olacak. Küçük ve dar alanlarda manevrası çok kuvvetli olması beklenen araç tek bir şasi üzerine çeşitli kupalar konulmasıyla farklı versiyonlarla üretilecek. Aracın neredeyse 1000km’ye yakın menzili olacağı düşünülüyor. Bu menzil araçtaki yüke göre değişebilecek. Aracın beygiri tekerlek başına 20 iken ürettiği tork ise 1000 olarak ifade ediliyor. Hedeflenen etiket fiyatı 18,400 olarak belirlenen araçta rezervasyonlar başladı bile.

Aracın kupaları duruma göre modifiye edilebilirken araç standart olarak yükseltilmiş süspansiyon ve arazi lastikleriyle de sipariş edilebilecek. Aracın pikap versiyonun da çıkması planlanırken, Volkswagen T1 esintilerini görmek de mümkün. T1 de aynı şekilde çeşitli versiyonlarda piyasaya sürülmüş ve pikap kupası dahi sunulmuş ikonik araçlardan biri olarak yerini almıştı. Aracın bu özel şasisi sayesinde hem dayanıklılık hem de menzil artışı sağlanıyor çünkü elektrikli araçların en önemli aksamı aslında motoru ya da teknolojileri değil kullanılan pillerin kendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir