fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

Passat 2023’te Son Buluyor

Oto Ekspertiz

Passat 2023

Volkswagen Passat 2023 Amerika Son Tarih

Tenessee’de üretilen Amerikan versiyon Passat için açıklama yapıldı. Resmi açıklamaya göre yükselen SUV trendine ve Volkswagen Atlas’ın başarısına bağlı olarak sadece Amerika’da üretilen ve kıta için tasarlanmış Passat modeli artık son bulacak. Elektrikli versiyonlar ve SUV’ler ile Amerika pazarına hitap etmeye devam edecek olan Volkswagen, Passat için geleceğini belirlemiş görünüyor.

Kuzey Amerika’da satışa sunulmayacak olan Passat, diğer ülkelerde ise aynı hızda satışlara devam edecek. Avrupa ve Asya versiyonları daha modern olan ve daha modern bir şasi üzerine inşa edilmiş araçta geliştirmeler ve satışlar sürecek. Ralf Brandstätter bilgilerine göre satış trendlerinin SUV modellerine yönelik artmış olması ve Atlas modelinin büyük başarısının bunda etkisi var. 9. Jenerasyon Passat satışları ülkemiz dahil diğer kıtalarda satışa devam edilecek.

Şu anda 1.5 benzinli 1.6 dizel ve 2.0 otomatik ve manuel versiyonları satışta olan Passat, Amerika kıtasında sadece 2000c 178 beygirlik opsiyon ile satılmaktaydı. 1500CC TSI 150 Beygirlik versiyonu çok tutulan aracın yeni kasası da beklentileri karşılıyor. Özellikle Variant ve R line gibi serileriyle büyük başarı elde etmiş araç hem emniyet, hem performans hem de pratiklik açısından benzersiz bir noktada görülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir