fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

Suzuki S-Cross Hibrit

Oto Ekspertiz

Suzuki S-Cross Hibrit

2030 senesinde tüm yeni araçların elektrikli veya hibrit olması beklenirken benzinli ve dizel araçlar hala satılan araçların çoğunluğunu oluşturabiliyorlar. Suzuki bir nevi alanında çok bilinmese de lider. Şu anda Suzuki’nin model gamında her aracın ya hibrit ya elektrik ya iki versiyonu birden müşterilen seçimine sunulmuş. Plug-in hibrit araçlar tam elektrik ile 100 kilometreye kadar yol katedebiliyorlar.

Şimdilik Suzuki’nin vizyonu tamamen çevre odaklı. Performans geride tutuluyor. Enerji tüketimi ve menzil odaklı üretilen araçlarında ise en öne çıkan modeli Hibrit S-Cross. 48 VOLT lithium-ion pil yolcu koltuğunun altında yer alıyor ve yakıt tüketimini %15 artırırken karbondioksit salınımını %20 azaltıyor.

20,999 Pound fiyat etiketiyle 1.4 litre benzinli turbo boosterjet motoru aynı zamanda Swift Sport’ta da görmüştük.

Şu anda ön çekiş veya “Allgrip” 4×4 ile sunulan S-Cross iç hacim olarak da herkesi mutlu edebiliyor.

Tasarım olarak herkese hitap edemese dahi, pratiklik ve konfor yönünden rakibi yok görünüyor. Aynı zamanda mükemmel servis kalitesi ve uzun ömürlü yürüyen aksamıyla ekonomi odaklı tüketicilerin gözdesi S-Cross sağlam bir rakip. Suzuki Ignis gibi S-cross da niş bir kitleye hitap ediyor gibi görünse de aslında otomobil sektörünün geleceğini yavaş yavaş belirliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir