fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

Tesla LG Chem 2021 için Kolları Sıvadı

Oto Ekspertiz

Tesla LG CHEM

Tesla LG Chem Birlikteliği

Kore teknoloji devi LG chem ürettiği pil ve teknolojileri ile Tesla’nın gözünü kamaştırdı.

Tesla LG Chem ile ilgili planlarını sürdürüyor.

En büyük elektrikli araç üreticilerinden olan Tesla, Panasonic’ten pil almakla kalmıyor kendi de pil üretiyor aynı zamanda da sürekli üretimi artırmak için yatırımlarda bulunuyor. Elektrikli araçların en önemli parçası olan bataryaların üretimi ve lojistiği hala büyük bir sorun.

Tesla’nın agresif büyüme vizyonu çerçevesinde LG chem’den hisse alması gündeme geldi. LG pil üretimini LG Chem adı altında şirkete bağlı bir departmandan yürütürken yakın zamanda ayrı bir oluşum haline getirme planlarını açıklamıştı. Adının LG Energy Solutions olması planlanan firmanın hisselerinden almak isteyen Tesla ilk olarak %10 gibi bir oran belirledi. Tesla’nın vizyonu düşük segmentte ucuz ve kaliteli bir elektrikli araç filosuna sahip olabilmek. Bu sebeple tüm üretim kapasitesini artırmak ve maliyetleri düşürmek istiyor. Tesla LG Chem birlikteliği ile alakalı henüz net bir şey yok.

Bununla beraber LG chem Tesla birlikteliği elektrikli araç ekspertizi için de yeni ufuklar doğuruyor. Elektrikli araç ekspertiz fiyatları için sizi içeri gelebilirsiniz

B segmentte kompakt ve ekonomik bir otomobil planlayan Tesla bunu gerçekleştirebilmek için tüm sınırları zorlayacağa benziyor. Planlanan aracın satış fiyatının Amerika için 25.000 Doları geçmemesi hedefleniyor.

Ayrıntıları için ve Tesla LG CHEM ilişkisi ile alakalı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir