fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

Volkswagen Tiguan Hybrid – 0’dan 100’e 7 Saniye

Oto Ekspertiz

Volkswagen Tiguan Hybrid

Volkswagen Tiguan Hybrid

Volkswagen 1.4 turbo benzinli motorunu güçlü bir elektrikli motorla birleştirerek ortaya Volkswagen Tiguan Hybrid aracını çıkarttı.

1.4 Turbo benzinli motoruna eşlik eden güçlü elektrik motoru ve bağlı olduğu pil ile saatte 130 kilometre hızla tam 50 kilometre yol katedebilecek. Bu, yakıt kullanılmadan gidilebilecek mesafeyi ifade ediyor.

Volkswagen navigasyon sistemine bağlıysanız ve gideceğiniz yeri işaretlerseniz tüm hesaplamaları da yine araç gerçekleştirebiliyor. Elektrikli motor ve içten yanmalı motor arasındaki ilişkiyi düzenleyen bilgisayar yolun durumuna göre, eğim ve benzeri bilgileri dahil ederek bir harita çıkarabiliyor. Bu eşi benzeri olmayan bir yakıt tasarrufu anlamına geliyor.

Volkswagen henüz resmi olarak aracın çıkış tarihi ile alakalı bir bilgi vermedi. Ancak şu an satışta olan Volkswagen araçların fiyat listelerine ulaşabilirsiniz.

Araç elektrik ve içten yanmalı motor arasındaki geçişi DSG vites kutusu sayesinde çok efektif şekilde gerçekleştirebiliyor. 135 Kiloluk pilin yarattığı ağırlığa rağmen araç hala atik hissettirebiliyor. Araçtaki sürüş modları olan comfort veya normal mod açıkken Volkswagen Tiguan Hybrid virajlarda hafif yatma yaşatabiliyor.

Araçta hibrit olması sebebiyle kabin ve depolama genişliğinden feragat edilmiş görünüyor. Özellikle hybrid araçlarda ekspertiz çok önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir