fbpx
(0850) 302 99 19
info@vizyongarage.com.tr

54.000 Volvo Airbag Hatası Sebebiyle Geri Çağrıldı

Oto Ekspertiz

Volvo Airbag Hatası

Volvo Airbag Hatası Can Aldı

Detroit’te bir sürücü Volvo aracıyla yaptığı kaza sonrası patlayan airbag saçtığı şarapnellerden hayatını kaybetti.  Aracın Airbag’lerinin bu şekilde şarapnel etkisi göstermesi genellikle şu an batık olan ve birçok davaya konu olmuş Takata firmasını anımsatıyor. ZF-TRW tarafından üretilen Airbagler Takata’nınki gibi amonyum nitrat yerine başka bir madde kullanıyor olasalar da aynı şekilde ve aynı tarzda yaralanmalara sebep oluyorlar.

Takata Airbag geri çağırması otomotiv dünyasının gördüğü en büyük Recall hareketiydi. Benzer bir durum da Volvo ile yaşanacağa benziyor. Takata Recall hareketi yaklaşık 100 Milyon aracın geri çağrılması anlamına gelmişti.

Volvo, 2001 ve 2003 arasında Amerika’da satılan s60 ve s80 modellerini geri çağırıyor.

Volvo Airbag Hatası giderilmesi için ücretsiz olarak Airbag değişimi sunacak. ZF-TRW sözcüsü yaptığı açıklamada ürettikleri aynı modelin başka markalarca kullanılıp kullanılmadığını da araştıracaklarını iletti. Volvo araç sahiplerine ulaşmaya çalışıyor. Ulaşılan araç sahiplerinin acilen servise araçlarını çektirip bu Airbag değişim işlemini yapmaları gerekiyor. Airbag’lerin gelecekte değişmesiyle bu gibi durumların da tamamen önüne geçileceği tartışılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir